Скарб «борисфенів»

24 жовтня 2013 р.

24 жовтня 2012 року в актовій залі Запорізького обласного краєзнавчого музею відбулася урочиста церемонія передачі на постійне зберігання до фондів музею скарбу античних ольвійських монет «борисфенів» в кількості 101 од. Фатєєвим Олегом Вікторовичем.

У заході взяли участь начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Ірина Конарева, музейні працівники, науковці, громадськість та представники ЗМІ.

Скарб (близько 280 монет) знайдений випадково у 2011-2012 роках на території відомого скіфського Капулівського городища, що на правому березі Дніпра (поруч з м. Нікополь). Монети виготовлені з бронзи і датуються ІІІ ст. до н. е. Вони науково оброблені Олегом Фатєєвим і введені в науковий обіг.

Олег Вікторович Фатєєв – випускник історичного факультету Запорізького національного університету. Професійно займаючись вивченням давньої історії краю та проживаючи в м. Нікополі, він з 1986 року веде охоронні спостереження за Капулівським городищем, одним з найцікавіших пам'яток археології. Сферою його наукових інтересів є історія греко-скіфських торгово- економічних зв'язків IV-III ст. до н. е. На рахунку О. Фатєєва близько двох десятків наукових публікацій-досліджень в області економіки і палео-економіки, участь в міжнародних наукових конференціях.

Раніше, у 2010 році, О. Фатєєв передав до краєзнавчого музею велику колекцію раритетів, зібрану на тому ж Капулівському скіфському поселенні, а саме: клейма давньогрецьких майстрів, астиномів, залишених на амфорах.

Висловлюючи подяку Олегу Вікторовичу, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Ірина Конарева наголосила: „Сьогоднішній дар краєзнавчому музею – велика і важлива подія в музейному, археологічному та історико-краєзнавчому житті не тільки Запоріжжя, а й України”.

Зазначену колекцію планується найближчим часом розмістити в постійно діючій експозиції музею для широкого ознайомлення.


У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Під Покровом Богородиці»

13 жовтня 2012 р.

13 жовтня 2012 у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка „Під Покровом Богородиці”, присвячена історії православного християнства в Запорізькій області та 20-річчю утворення Запорізької єпархії. Виставка організована Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм спільно з Запорізькою єпархією Української Православної Церкви.

 

До присутніх з вітальним словом звернулись архієпископ Запорізький і Мелітопольський Високопреосвященніший Лука, голова Запорізької міської ради Сін О.Ч., директор обласного краєзнавчого музею Шаповалов Г.І.

 

„Християнство на території нашого краю має багатовікову історію, - зазначив відкриваючи виставку директор музею Георгій Шаповалов. – У музеї зберігається багато культових речей, які представляють різні конфесії, але більшість відображають православну віру. Деякі музейні раритети відвідувачі побачать вперше”.

 

Виставка висвітлює цікаві епізоди історії православ'я в Запорізькому регіоні з найдавніших часів до сьогодення. Тут представлено оригінальні культові предмети з фондів музею, а також близько 100 експонатів, наданих церквою, відображають багатогранну діяльність Запорізької єпархії Української Православної Церкви з часу її відродження у 1992 році.

Запорізький обласний краєзнавчий музей внесено до всеукраїнської системи туристично-маркових місць!

жовтень 2012 р.

 

Туристичні марки (ТМ) вперше з’явилися в Чехії в 1998 році й відтоді набули популярності у сотень тисяч колекціонерів Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччини, Австрії – загалом п'ятнадцяти країн Європи. З 2007 року в цьому туристично-колекціонерському проекті бере участь і Україна.

 

Туристична марка – це сувенір, вироблений із дерева, із зображенням певного туристичного об’єкту, архітектурної, історичної або природної пам’ятки. Вона відрізняється від звичайного сувеніра, це своєрідний трофей. ТМ підтверджує, що мандрівник дійсно відвідав об’єкт. В іншому місці придбати таку ТМ неможливо. Подорожуючи, мандрівники-колекціонери одночасно збирають ТМ і беруть участь у колекційній грі.

 

Нині в Україні діє близько 500 ТМ, а в перспективі проект має охопити всі цікаві туристичні об’єкти країни.

 

Шукай подробиці на www.turystycni-marky.com.ua