Портрет епохи. Графіка художника Дніпробуду Юрія Сагайдака

В фондах Запорізького обласного краєзнавчого музею зберігається понад сто робіт талановитого художника-документаліста Юрія Івановича Сагайдака.

 

Ю. Сагайдак народився в 1909 р. в німецькій економії на околицях містечка Пологи в родині залізничника. В 1927 – 1932 роках навчався в Київському художньому інституті. Після закінчення вишу працював художником на шахтах Донбасу, науковим співробітником бердянського та маріупольського музеїв. З 1944 року до 1950-х років Ю. Сагайдак жив у Запоріжжі, працював художником на Дніпробуді. На його очах відроджувався постраждалий під час Другої світової війни Дніпргес.

 

На своїх полотнах та папері Ю. Сагайдак передає атмосферу, що панувала на великій відбудові. Особливу увагу привертає унікальна серія портретів дніпробудівців — стомлених працею та часом, але часто усмінхнених і неодмінно рішучих.

 

Більш докладно з життєвим шляхом та творчістю Ю. Сагайдака можна ознайомитися у статті Н. Горбунової «Картины и рисунки Юрия Сагайдака, посвященные восстановлению Днепрогэса» // Музейний вісник № 12, 2012 р.