Виставка «Німеччина — країна винахідників»

1 – 14 жовтня 2018 р.

У співпраці з товариством імені Фраунгофера та товариством імені Макса Планка Goethe-Institut в Україні пропонує відвідати виставку «Німеччина — країна винахідників». Виставка тематизує німецькі дослідження у сфері природознавчих дисциплін, які сколихнули світ. Увага приділяється не лише історичним відкриттям, а й сучасним інноваціям. Окрім того,  ми не забули й про огляд німецького дослідницького простору.

 

Виставка є цікавою передусім для молоді у віці 15 – 25 років, яка навчається у школах та університетах. Виставка є двомовною: німецькою та українською.

 

Заявку на відвідування виставки шкільними та студентськими групами можна заповнити за цим посиланням.

 


Виставка «Історія державного нерба України»

з 22 серпня 2018 р.

Виставка «Історія державного герба України» є продовженням науково-просвітницького мега-проекту, що реалізується в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї вже протягом багатьох років.

Унікальність даної виставки полягає у тому, що вперше в Україні музейними засобами, експозицією старожитностей античності, раннього середньовіччя, Київської Русі, Великого Князівства Литовського, доби козацтва, артефактів часів Української Народної Республіки, Української Повстанської Армії, Майдану і АТО унаочнюється тяглість історичних події і процесів пов’язаних із виникненням, становленням і вкоріненням в українську народну духовність тризубого герба, як національного символу Віри і Надії.

До організації виставки долучилися Національний музей історії України (м. Київ), Галузевий державний архів Служби Безпеки України (м. Київ), Український інститут національної пам’яті (м. Київ), Національний заповідник «Хортиця» (м. Запоріжжя), Волинській обласний краєзнавчий музей (м. Луцьк), Нікопольський краєзнавчий музей (м. Нікополь), меценат Дмитро Піркл (м. Київ), Музей Хреста Віктора Векленка (м. Дніпро), Музей родини Шереметьєвих (м. Київ), колекціонер Олександр Алфьоров.


Виставка «Чарівний світ пластики ХХ ст.»

з 28 березня 2018 р. до 11 серпня 2018 р.

На виставці «Чарівний світ пластики ХХ століття» представлено близько 300 порцелянових, фаянсових, бронзових, залізних, кришталевих та мармурових статуеток. Експонуються колекції Запорізького краєзнавчого музею і приватних осіб.


Фотовиставка «Пам'ятки України»

з 25 травня 2018 р. до 30 червня 2018 р.

Виставка фотографій, що перемогли у 2017 році у конкурсах «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю».

 

У 2017 році Громадська організація «Вікімедіа Україна» вчергове провела українську частину масштабних фотоконкурсів, метою яких є отримання фотографій усіх пам’яток культурної та природної спадщини України під вільною ліцензією та ілюстрування ними Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів з усього світу.


Фотовиставка А.Волкова «Осмислення самотності»

з 19 квітня 2018 р. до 19 травня 2018 р.

Ця серія світлин створювалася автором близько п'яти років, неспішно, вдумливо, в періоди натхнення та особливого душевного стану. 

Експозиція виставки багатогранна та поєднує в собі декілька жанрів, які допомагають показати глибинну суть зображеного моменту в рамках теми.


Захід «Листівка-вишиванка»

10 травня 2018 р.

Запрошуємо до Запорізького обласного краєзнавчого музею на серію майстер-класів «Листівка-вишиванка». У програмі цікаві екскурсії та безпосередньо майстер-класи зі створення листівки-вишиванки.

Перший захід відбудеться 10 травня о 14:00. Попередній запис за телефонами: (061) 764-39-12; 097-599-63-63; 093-368-21-80; 099-073-84-10.


Виставка «Різношерста компанія родини собачих»

з 25 січня 2018 р.

Цей рік за східним календарем проходить під знаком собаки. Саме про тварин цього знаку, як домашніх так і диких, можна дізнатися на виставці. В нашому краї 4 види цих тварин мешкають в дикій природі. Серед них є такі поширені види як лисиця звичайна і мало відомі – як шакал. Їх та інших представників родини можна побачити в експозиції і в інсталяції «Вовча зграя», чучела для якої люб'язно надані Запорізькою обласною організацією Українського товариства мисливців та рибалок та Зоологічним музеєм Запорізького національного університету.


Виставка «Військово-польовий арт»

23 березня — 14 квітня 2018 р.

Суть проекту — накласти прояви українського народного мистецтва на предмети, що мають суто військове походження — амуніцію, обладнання, засоби, привезені із зони АТО — тобто перетворити військові предмети із зони АТО на арт-об’єкти з національною символікою.


Масовий захід «Масляна в музеї»

06 лютого – 01 березня 2018 р.

Друзі! Гостинно запрошуємо з 6 лютого по 1 березня 2018 р. до Запорізького обласного краєзнавчого музею на «Масляну в музеї»! У нас ви зможете поринути в атмосферу стародавнього свята, прослухати екскурсію, присвячену традиціям святкування Масляної, а також прийняти участь у майстер-класі з виготовлення ляльки-мотанки! Крім того, на кожного чекатиме гарячий чай та смаколики.

 

Запис всіх охочих за телефонами: (061) 764-39-12, 097-599-63-63, 099-073-84-10, 093-368-21-80


Масовий захід «Я — музей. Світ музейних професій»

24 лютого, 10 березня

Вже скоро Запорізький обласний краєзнавчий музей познайомить юних відвідувачів зі світом музейних професій! Кожна дитина зможе "приміряти" на себе роль екскурсовода, археолога, реставратора, зберігача тощо. Ми розкажемо, як цікаво працювати в музеї, який шлях долають речі від їх віднайдення до експонування на виставках, чому їх варто зберігати та багато іншого. «Я — музейник» — це захоплива подорож до музейного життя!

Всіх юних музейників пригощатимемо чаєм зі смаколиками.

 

Запис всіх охочих за телефонами: (061) 764-39-12, 097-599-63-63, 099-073-84-10.


Виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917 – 1921»

з 22 січня 2018 р.

Виставка підготовлена вченими Українського інституту національної пам’яті (м. Київ). Експозиція з 20 банерів розповідає в простій та цікавій формі про події Української революції. На стендах можна побачити понад 250 унікальних документів та фотографій з українських архівів та музеїв...

 


Виставка «Дива ялинкових прикрас»

з 12 грудня 2017 р. до 3 грудня 2018 р.

Нова новорічна виставка Запорізького обласного краєзнавчого музею розкриває відвідувачам чарівний світ ялинкових прикрас та новорічних листівок. На виставці представлені ялинкові іграшки, починаючи з першої половини ХХ ст., новорічні листівки з приватної колекції Сергія Самойлова, авторські іграшки Інги Янкович та Алевтини Мєдвєдєвої, а також картини, ляльки-мотанки з колекції Запорізького обласного художнього музею.


Фестиваль «Новорічний Weekend»

16 грудня 2017 р.

Не визначилися з новорічними подарунками? Бажаєте весело і з користю провести час? Тоді гостинно запрошуємо до Запорізького обласного краєзнавчого музею на фестиваль «Новорічний Weekend»! Народні майстри міста Запоріжжя і області представлять найкращі свої роботи та допоможуть підібрати особливі подарунки для особливих людей. Також ви зможете спробувати створити подарунок власноруч на численних майстер-класах! Окрім того на вас чекатиме виставка новорічних прикрас та листівок, екскурсії, «новорічна пошта», насичена концертна програма та багато іншого. А ще святковий настрій та приємне спілкування за філіжанкою кави.


Виставка «Дива природи»

з 11 жовтня до            9 грудня 2017 р.

Виставка відомого запорізького зоолога-мандрівника Валерія Кємєнова нараховує понад 500 видів та 1000 екземплярів мушель молюсків, коралів, морських зірок. Також на виставці представлені тропічні метелики, жуки, пауки, скорпіони та інші комахи.


Виставка «Народна війна. 1917 – 1932 рр.»

Виставка «Народна війна» створена київським товариством «Меморіал» ім. В. Стуса та Громадянським інститутом історичної пам’яті. Стенди виставки розповідають про тернисті шляхи національно-визвольної боротьби українського народу — від створення Центральної Ради до Голодомору 1932 – 1933 років.


Виставка «УПА. Історія нескорених»

До Дня захисника України та Дня створення УПА в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкриється фотодокументальна виставка «УПА. Історія нескорених». Це спільний проект Служби безпеки України та Українського інституту національної пам'яті.


Виставка «Добровольчі батальйони України»

з 14 березня 2017 р.

Виставка «Добровольчі батальйони України» розмістилася у залі «АТО – війна за незалежність». На виставці представлені речі, що були надані бійцями добровольчих батальйонів «Азов», «Донбас», «Карпатська Січ», «Волинь», 37 омпб. Серед них – бойові прапори, нагороди, бойова амуніція, шеврони, зброя, посвідчення та фотографії. Виставку доповнюють стенди з уривками інтерв’ю запорізьких добровольців, що воювали на Донбасі.


Виставка «Лікарські рослини в магії і чаклунстві»

7 жовтня 2016 р. –     7 жовтня 2017 р.

На виставці можна ознайомитися з 42 представниками видів рослинного світу Запорізького краю. Ці рослини з давніх часів і до сьогодення використовувалися як лікарські засоби в народній медицині та знайшли своє місце в магії, чаклунстві. Протягом багатьох століть люди вчилися розкривати пов'язані з рослинами секрети...


Презентація фільму «Територія Голодомору: пам'ять невмируща»

5 жовтня 2017 р., 14:00

У фільмі досліджено впливи масової інформації на подолання мовчання навколо порушень прав людини. Та піднімаються важливі питання: якими є роль і які обов’язки ЗМІ у формуванні громадської думки щодо порушень прав людини? Що ми можемо зробити, як особистості, як спільноти, як нації, для гарантування того, що геноциди, такі як Голодомор, ніколи не повторяться?


Виставка «Янголи Світу»

29.08.2017 р. – 30.09.2017 р.

«Янголи Світу» — персональна виставка юного художника з Харкова Вадима Тульчевського — учасника 16 міських, обласних та міжнародних фестивалів та конкурсів дитячої творчості як в Україні (Київ, Харків, Львів, Бердянськ), так і за кордоном (Білорусь, Литва, Польща, Росія, Франція).

 

За плечима цього 10-річного хлопчика дві персональні виставки: «Ця ніч Свята» — галерея «Бузок», м. Харків (2015) та «Янголи Світу» — Бердянський художній музей ім. Ісака Бродського, м. Бердянськ (2017).

 

Малюнки маленького митця цікаві та змістовні, у них відчувається прагнення автора спробувати себе у різних техніках (гуаш, олівці, акрил на склі, вітраж, та ін.) та жанрах (міський пейзаж, побутова картина, портрет натюрморт, ілюстрації на біблейську тематику). Емоційні, сповнені фантазією художні твори віддзеркалюють різнобічний досвід спілкування хлопчика з оточуючим світом та захоплюють дитячою щирістю.

 


«Музейна дика ніч»

20 травня 2017 року 18:00  – 23:00

Вже цієї суботи запрошуємо всіх до Запорізького обласного краєзнавчого музею на «Музейну дику ніч». Нова «дика» програма включатиме «дикі» ритми від Музею історії музичних інструментів «БарабанЗА» та Дениса Васильєва, «гострі» відчуття від Музею історії зброї, відкриття таємниць від Василівського історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова», а ще нові квести, екскурсії, запашна кава від велокав'ярні, культове кіно, гарна музика та багато «диких» веселощів для дітей у дитячій кімнаті! Наприкінці вечора — нічні екскурсії вуличками старого міста від Валерія Стойчева та Романа Акбаша!!! Цікаво? Приходьте в суботу 20 травня о 18:00 до Запорізького обласного краєзнавчого музею!


Виставка німецьких художників України

17 березня – 29 квітня 2017 р.

Виставка знайомить з творчістю німецьких художників України члена Спілки письменників України, художниці Галини Невінчаної та Заслуженого художника України, члена Спілки художників України Гаррі Руффа. Г. Невінчана представить виставку графіки «Спадок менонітської культури». Художні роботи Г. Руффа об'єднані єдиною назвою «Кірхи України».


Виставка народних музичних інструментів з колекції Кушлика Л.

9 листопада 2016 р. – 14 лютого 2017 р.

Унікальна виставка народних музичних інструментів з приватної колекції видатного львівського етномузиколога Любомира Кушлика та музею історії музичних інструментів «БарабанЗА».

Майже усі інструменти експозиції «живі» і мають власне неповторне звучання, що можна буде не тільки почути, але й видобути власноруч. Так, під час виставки відбуватимуться групові інтерактивні етномузичні лекції, майстер-класи, міні-концерти.


Виставка «Скарби краєзнавчого музею»

з 9 до 16 грудня

Запрошуємо до великої виставкової зали на виставку раритетів з колекції Запорізького обласного краєзнавчого музею. Серед експонатів – скіфські, сарматські речі з дорогоцінних металів, прикраси часів Київської Русі, ікони, посуд та багато іншого. Більшість з них відвідувачі побачать вперше! Унікальна виставка працюватиме лише один тиждень.

Виставка присвячена 95-річчю Запорізького обласного краєзнавчого музею.



Семінар «Державний Прапор – від княжих часів до сьогодення»

7 – 9 листопада

4 – 6 листопада в приміщення Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та 7 – 9 листопада у актовій залі Запорізького обласного краєзнавчого музею відбудеться семінар в рамках всеукраїнської патріотичної акції «Історія прапорів України – княжі, козацькі, мілітарні та Державний Прапор». Тема семінару «Державний Прапор – від княжих часів до сьогодення». В рамках заходу плануються виступи відомих українських істориків та презентація прапорів.

 

Захід ініційований Асоціацією інтернів Верховної Ради України реалізується за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

 



Виставка «Українська Друга світова»

1 вересня – 29 жовтня 2016 р.

Виставка вперше представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні. І найголовніше: внесок українського народу в перемогу над нацизмом. На всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану.

 

Виставка «Українська Друга світова» створена спільними зусиллями Українського інституту національної пам’яті та Центру досліджень визвольного руху.



Фотовиставка «Між війною і миром: Україна – Ізраїль»

12 – 26 серпня

Фотовиставка присвячена тій тонкій крихкій межі, що відділяє мирне життя від війни і смерті. На виставці представлені роботи, зняті під час Революції Гідності, в зоні військового конфлікту на сході України, а також під час арабо-ізраїльських війн. Ці образи поєднуються з картинками мирного життя: обличчями людей, природою, архітектурою.


Виставка «Українська Друга світова»

з 17 червня 2016 р.

Виставка вперше представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні. І найголовніше: внесок українського народу в перемогу над нацизмом. На всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану.

 


Виставка «Білоруси з Україною в серці»

10 – 18 червня 2016 р.

Це – спільний проект українських та білоруських художників, присвячений пам’яті загиблих добровольців Тактичної групи «Беларусь» 1 ШР 5 ОБАТ ДУК ПС – Віталіку Тіліженку-Кексу та Алесю Черкашину-Тарасу.

 

Натхненні героїчною боротьбою своїх співвітчизників, художники зі Спілки художників Білорусі та художнього об’єднання «Пагоня» восени 2015 р. разом з українським художником Т. Носаром приїхали в зону проведення АТО та працювали над картинами в околицях донецького аеропорту, в селищі Піски, поблизу селища Волноваха та Новогродівка.


Виставка «Портрет солдата»

13 травня – 26 травня 2016 р.

«Портрет солдата» - експозиція фотографа, журналіста Віки Ясинської. Протягом двох років автор записувала історії війни з вуст її учасників. Виставка представлена 39 фотопортретами бійців. Фотографії носять напівдокументальний характер: портрети поєднані з цитатами воїнів, у яких відображені їхні думки, мотиви, переживання та військовий досвід.


Музейна ніч

18 травня 2016 р. з 17:00 до 22:00

18 травня у Міжнародний день музею Запорізький обласний краєзнавчий музей відкриє свої двері вночі. Цього вечора на вас чекатимуть цікаві тематичні екскурсії, майстер-класи гри на етномузичних інструментах, дитяча програма «Музей за лаштунками», квести, фотозона та багато іншого. Наприкінці – прогулянка-екскурсія нічними вуличками старого Олександрівська!


Презентація перевидання книги Дмитра Яворницького «Дніпрові пороги»

12 травня, о 16:00

Запрошуємо на презентацію перевидання однієї з останніх книг про Дніпровські пороги – «Дніпрові пороги» Дмитра Яворницького.

Під час презентації відбудеться зустріч із видавцем О. Савчуком та автором передмови О. Власовим.

У презентації приймуть участь історики, фольклористи, краєзнавці.


Виставка «Запоріжжя – місто з яйцями»

15 – 25 квітня 2016 р.

Запрошуємо на фотовиставку в рамках Фестивалю «Запоріжжя – місто з яйцями», присвячену відомій «яєчній неділі» 2014 року у м. Запоріжжі. В той день патріотичні сили закидали яйцями, борошном та молоком проросійські налаштованих мітингувальників.