ЗАРАЗ

Виставка «Точка зору» міжнародного фотофестивалю Odesa Photo Days

з 8 серпня 2019 р.

 

Odesa Photo Days — подія, яка щороку збирає в Одесі фотографів, кураторів та любителів фотографії. І вже за традицією головна виставка фестивалю після експонування в Одесі відправляється в тур по Україні для того, щоб ще більше людей побачили сучасні фотопроєкти авторів з різних країн.

Виставка «Точка зору» формувалася за допомогою відкритого конкурсу, на який прийшло 192 заявки з 27 країн.  Учасниками головної експозиції стали 11 серій авторів з Німеччини, Італії, Мексики, України, Венесуели, Канади, Франції, Греції.

Експозиція являє собою сукупність авторських поглядів на багатогранність світу та безліч шляхів розуміння реальності. За своєю природою фотографія не є документом, проте кожне окреме зображення має документальну цінність. І вона не обов’язково є зафіксованою та абсолютною у сприйнятті.


ЗАРАЗ

Експозиція «Меблі в інтер'єрах ХІХ – початку ХХ ст.»

постійнодіюча

Речі найтіснішим чином пов’язані з культурою. За допомогою дизайну людина прагнула поєднати власний естетичний смак з комфортом. Меблі другої половини XIX – початку XX ст., що представлені у експозиції, утворювали затишні куточки інтер’єрів в оселях мешканців нашого краю. Купці, міщани та промисловці купували меблі як місцевих виробників так і замовляли за кордоном. Вони вирізнялися дивовижною красою, були наповнені пластичними формами, природними візерунками. Меблеві інтер’єри того часу виглядають розкішно і сьогодні.


ЗАРАЗ

Експозиція «Економічний розвиток краю у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.»

постійнодіюча

Нова експозиція розповідає про розвиток транспортної мережі регіону, сільського господарства, промисловості, банківської справи та торгівлі.

Серед експонатів — посадові знаки земського начальника, печатка Олександрівської міської управи, настільні медалі Бердянського повітового та Катеринославського губернського земств, холодна та вогнепальна зброя другої половини XIX ст., зразки документів того часу, станційний та корабельний дзвони, елементи форми, проїзні документи, сільськогосподарські знаряддя місцевого виробництва, скляний, порцеляновий, фаянсовий, мельхіоровий та керамічний посуд, торговельне обладнання – ваги, гирі, важки, безміни тощо.


ЗАРАЗ

Експозиція «Майдан – початок незалежності»

постійнодіюча

26 червня 2018 р. об 11:00 відбудеться урочисте відкриття оновленої експозиції «Майдан – початок незалежності».

Зал відтворює події, показує учасників та результати Революції Гідності в контексті боротьби українців за свободу, права, гідність та незалежність. Майдан, як народне волевиявлення, як сплеск самоповаги і нестримне бажання і потреба встановити в Україні справжнє народовладдя, подав людству ХХІ століття прекрасні зразки прояву людської гідності, честі, самопожертви на благо рідної країни.


ЗАРАЗ

Виставка «Запорізька область – досягнення та перспективи»

Фото-документальна виставка «Запорізька область – досягнення та перспективи» розповідає про історію Запорізьких земель від найдавніших часів до сьогодення. У виставці знайшли відображення як трагічні сторінки історії, так і величні.

ЗАРАЗ

Експозиція «Запоріжжя на зламі імперій»

постійнодіюча

Новий зал Запорізького обласного краєзнавчого музею присвячений подіям 1914 – 1921 рр., а саме Першій світовій війні, подіям Української революції, селянському руху під проводом Нестора Махна тощо. В залі зібрано понад 220 унікальних експонатів - свідків тих подій.


ЗАРАЗ

Виставка «АТО: Війна за незалежність»

постійнодіюча

Виставка «АТО: війна за незалежність» присвячена військовим діям у східних областях України. На виставці представлені унікальні експонати з передової, особисті речі учасників АТО та багато іншого.


ЗАРАЗ

Експозиція «Дніпрогес: підкорення стихії»

постійнодіюча

Оновлений зал «Дніпрогес: підкорення стихії» розповідає про масштабне будівництво кінця 20-х – початку 30-х років ХХ ст. Дніпровської ГЕС, нових кварталів м. Запоріжжя. В експозиції представлені документи, плакати того часу, особисті речі керівництва Дніпробуду, фотографії та багато іншого.