СКОРО

Зал «Майдан – початок незалежності»

з 26 червня 2018 р.

26 червня 2018 р. об 11:00 відбудеться урочисте відкриття оновленої експозиції «Майдан – початок незалежності».

Зал відтворює події, показує учасників та результати Революції Гідності в контексті боротьби українців за свободу, права, гідність та незалежність. Майдан, як народне волевиявлення, як сплеск самоповаги і нестримне бажання і потреба встановити в Україні справжнє народовладдя, подав людству ХХІ століття прекрасні зразки прояву людської гідності, честі, самопожертви на благо рідної країни.


ЗАРАЗ

Зал «Економічний розвиток краю у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.»

постійнодіюча

Нова експозиція розповідає про розвиток транспортної мережі регіону, сільського господарства, промисловості, банківської справи та торгівлі.

Серед експонатів — посадові знаки земського начальника, печатка Олександрівської міської управи, настільні медалі Бердянського повітового та Катеринославського губернського земств, холодна та вогнепальна зброя другої половини XIX ст., зразки документів того часу, станційний та корабельний дзвони, елементи форми, проїзні документи, сільськогосподарські знаряддя місцевого виробництва, скляний, порцеляновий, фаянсовий, мельхіоровий та керамічний посуд, торговельне обладнання – ваги, гирі, важки, безміни тощо.


ЗАРАЗ

Виставка «Чарівний світ пластики ХХ ст.»

з 28 березня 2018 р.

На виставці «Чарівний світ пластики ХХ століття» представлено близько 300 порцелянових, фаянсових, бронзових, залізних, кришталевих та мармурових статуеток. Експонуються колекції Запорізького краєзнавчого музею і приватних осіб.

ЗАРАЗ

Фотовиставка «Пам'ятки України»

з 25 травня 2018 р.

Виставка фотографій, що перемогли у 2017 році у конкурсах «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю».

 

У 2017 році Громадська організація «Вікімедіа Україна» вчергове провела українську частину масштабних фотоконкурсів, метою яких є отримання фотографій усіх пам’яток культурної та природної спадщини України під вільною ліцензією та ілюстрування ними Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів з усього світу.


ЗАРАЗ

Виставка «Музей науки у Фліка»

з 16 червня 2018 р.

Музей Науки у Фліка — це історія юного робота, який прагне зрозуміти, як влаштований світ навколо нас. А коли він почав розуміти, він прийшов у захват!

 

Тепер, як і будь-якій дитині у цій ситуації, йому кортить поділитися всім, про що він дізнався. Робить це Флік у вигляді захоплюючого квесту, де ви побачите дивовижні експерименти, інтерактивні експонати, пізнавальні мультфільми і незвичайні завдання. Тут ви не лише гарно проведете час, але й дізнаєтеся багато корисних лайфхаків.


ЗАРАЗ

Зал «Запоріжжя на зламі імперій»

постійнодіюча

Новий зал Запорізького обласного краєзнавчого музею присвячений подіям 1914 – 1921 рр., а саме Першій світовій війні, подіям Української революції, селянському руху під проводом Нестора Махна тощо. В залі зібрано понад 220 унікальних експонатів - свідків тих подій.


ЗАРАЗ

Виставка «АТО: Війна за незалежність»

постійнодіюча

Виставка «АТО: війна за незалежність» присвячена військовим діям у східних областях України. На виставці представлені унікальні експонати з передової, особисті речі учасників АТО та багато іншого.


ЗАРАЗ

Зал «Дніпрогес: підкорення стихії»

постійнодіюча

Оновлений зал «Дніпрогес: підкорення стихії» розповідає про масштабне будівництво кінця 20-х – початку 30-х років ХХ ст. Дніпровської ГЕС, нових кварталів м. Запоріжжя. В експозиції представлені документи, плакати того часу, особисті речі керівництва Дніпробуду, фотографії та багато іншого.