Виставка картин Івана Клименка «Прага моїми очима»

19 липня – 17 серпня 2019 р.

Іван Клименко — художник, який працює у декількох напрямках живопису, таких як реалізм, імпресіонізм, абстракціонізм, а також графіка.

Останнім часом художник проживає і працює в Чехії, де постійно приймає участь у групових та персональних виставках. Роботи автора експонувалися на виставках у Чехії, Австрії, Німеччині, Росії.

На виставці в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї представлена серія графічних картин під назвою «Прага моїми очима», що виконана олівцем на папері. На картинах відображені види міста Праги, її вузькі вулички, архітектура.

Протягом кількох років Іван збирав та аналізував мальовничі види Праги, більшу частину яких переніс на папір. Так і народилася серія робіт «Прага моїми очима».


Виставка  «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»

6 травня – 13 липня 2019 р.

30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху. Про них — виставка Українського інституту національної пам’яті «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори». Вперше проект представили 8 травня 2018 р. у Києві. У Запоріжжі виставка працюватиме з 6 травня.
Вихідці з України були і в Аушвіці, і в Бухенвальді, і в Дахау, і в Равенсбрюку, в інших концтаборах нацистської Німеччини. Вони розчинилися в морі інших національних груп: «росіян» (громадян СРСР), «поляків», «угорців», «румунів». Через те, що Україна не була незалежною, ми не знаємо, скільки наших співвітчизників пройшли нацистські «млини смерті». Але український вимір концтаборів ілюструють долі українських в’язнів.


Виставка «Чарівне мереживо»

з 6 березня 2019 р. до 5 квітня 2019 р.

На унікальній виставці бердянської майстрині Ірини Картамишевої «Чарівне мереживо» представлено понад 30 картин, сплетених з ниток за допомогою крючків та спиць. Авторка мовою мережива майстерно повторила світові шедеври живопису! Крім того, на виставці представлений плетений авторський одяг.


Виставка «Символ твоєї свободи»

21 січня – 9 лютого 2019 р.

Сто років тому, у 1918 році, власницький знак із монет часів князя Володимира Великого ліг в основу зображення герба та печатки Української Народної Республіки. Упродовж усього XX ст. тризуб надихав митців на створення його художніх інтерпретацій. Виставка присвячена роботам Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін. Виставка дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення.


Виставка «Україна 1932 – 1933. Геноцид голодом»

22 листопада 2018 р. - 18 січня 2019 р.

Виставка розповідає про історію Голодомору, яку повинні знати не лише в Україні, а й в усьому світі. Автори пояснюють, чому Голодомор є геноцидом та чому світове співтовариство має визнати його таким. Виставка створена за участі Українського інституту національної пам’яті, Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», Міністерства закордонних справ України.


Захід «Дні новорічного настрою!»

з 4 грудня до 12 січня

З 4 грудня до 20 січня запрошуємо дітей дошкільного та молодшого шкільного віку до нашого музею на «Дні новорічного настрою!».

У великій виставковій залі музею біля новорічної ялинки на діток чекатиме:

– знайомство з новорічними святами;

– веселі майстер-класи з виготовлення новорічних прикрас;

– написання листів Святому Миколаю;

– дискотека;

– солодкий подарунок; 

– і, звичайно, чудовий святковий настрій! 

Запис на «Дні новорічного настрою!» за телефонами: (061) 764-39-12 та 097-599-63-63.